Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон24022020

Брой 290, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.81079 BGN ↓ 1 GBP = 2.34203 BGN ↑ 1 CHF = 1.84338 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало България (2) Борисов: Който не си плаща таксите, остава без лиценз!

Борисов: Който не си плаща таксите, остава без лиценз!

Борисов: Който не си плаща таксите, остава без лиценз!

Променят хазартният регулатор в Национална агенция по хазарта

Думите за одържавяване и национализация са дълбоко неверни, но когато държавата дава лиценз на фирми да упражняват бизнес и те трябва да плащат такси, а те не го правят, се взима лицензът и нищо друго, заяви премиерът Бойко Борисов в началото на редовното правителствено заседание по повод промените в закона за хазарта и разкритията, че фирми на Васил Божков са ощетили държавата със стотици милиони, съобщи Епицентър.бг.

Създава се едно много грешно впечатление. Къде с умисъл, къде не. Може и да е от незнание - не знам, коментира Борисов и уточни, че в публичното пространство вървят едни странни заключения. На моето бюро има доклад от Агенцията за държавен и финансов контрол. Той е адресиран и до финансовия министър, и до главния прокурор. Този доклад е от много страници и те си носят отговорност. Това е официален доклад и засяга разлика в неплащане на такси за стотици милиони. Прегледах го внимателно. Има много фирми, но тъй като прокуратурата се е заела, направили са изземвания преди ден, няма да ги коментирам като имена. Хубаво е да разбера връзката с това да не си платил такси, ако е вярно това, което има в този доклад и затова прокуратурата го проверява. Редно ли беше този доклад да бъде прибран и скрит. Това е въпросът към мен, започна Борисов. Редно ли е този доклад да бъде прибран и скрит? Този доклад, дошъл при мен, не касае което и да е физическо лице и футболен клуб. Къде има тук някъде футболен клуб “Левски“? Имало го е преди мен, и след мен, и преди, и след Божков. Аз съм болен левскар, всички знаят. Трябва ли, като дойде този доклад, да го скрия?, каза премиерът по повод промените в закона за хазарта, предложени от Валери Симеонов. Никой на никого не взима фирмата! Фирмата е негова, къде е одържавяването, къде е национализацията? Който не плаща такси, му се взима лиценза, фирмата му остава, отсече Борисов. Или бизнес, през който са минали 3 млрд. лв., не трябва да се проверява и не трябва да плаща данъци? Той се обвързва и със закона за хазарта, който искаме да променим. Възложил съм на финансовия министър и Менда Стоянова, изрично трябва да бъде вписано, че не може да се аутсорсва, преотдава, да е абсолютно сигурно, че освен държавата, никой друг няма да се занимава с тази дейност. Изрично в решението, парламентът може да вземе подобно решение. Това е второто внушение - че едва ли не друг играч или други играчи, искат да се вкарат в тази сфера. Не - само държавата. Ако този доклад е верен, ще имат проблем много хора. Ако не е верен, няма да от какво да се притесняват, обясни премиерът. Очаквам скоро време прокуратурата да излезе със своите заключения. Думите одържавяване и взимане на бизнеса ги няма никъде, повтори няколко пъти министър-председателят.

Променят хазартният регулатор в Национална агенция по хазарта

Министерството на финансите публикува за обществено обсъждане проект на Закон за Националната агенция по хазарта (НАХ). С него се предлага промяна във формата и организацията на хазартния регулатор в нашата държава - като Държавната комисия по хазарта се преструктурира в Национална агенция по хазарта. В проектозакона са разписани детайлно функциите, правомощията и структурата на Националната агенция по хазарта. Предвижда се тя да бъде специализиран държавен орган към министъра на финансите, който изпълнява държавната политика в областта на хазарта и свързаните с него дейности.

България

Икономика

Властта да направи публичен доклад за ползите и рисковете от Еврозоната

Властта да направи публичен доклад за ползите и рисковете от Еврозоната

Това, което не се знае, е колко време България ще престои в чакалнята, а оттам идва и голяма несигурност, казва финансистът Димитър Чобанов

З...

Прочети още:

Loading...

Култура

„Вуйчо Ваньо или не искам да си спомням нищо“ ни зарежда със страст, любов и още живот

„Вуйчо Ваньо или не искам да си спомням нищо“ ни зарежда със страст, любов и още живот

Емблематичната пиеса на световноизвестния руски писател и драматург А П Чехов оживея на Камерна сцена на Нардния театър „Ив. Вазов” в премие...

Прочети още:

Loading...

Спорт

Свят

Земеделие

Рентите на собствениците на бели петна се пазят до 10 години

Рентите на собствениците на бели петна се пазят до 10 години

Няма решение къде да отиват непотърсените 100 милиона лева по неофициални данни

Собствениците на земи, които са служебно разпределени за обра...

Прочети още:

Loading...