Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Нед08122019

Брой 234, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76296 BGN ↓ 1 GBP = 2.31541 BGN ↑ 1 CHF = 1.78387 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Култура (2) Галерия „Арте” представя Владимир Морзоханов - живопис и преводи

Галерия „Арте” представя Владимир Морзоханов - живопис и преводи

Галерия „Арте” представя Владимир Морзоханов - живопис и преводи

Първата му самостоятелна изложба е организирана от галерия „Арте” през 2008 г. През 2013 г – втора самостоятелна изложба в галерия „Арте”. Настоящата трета самостоятелна изложба е от 19 ноември до 2 декември. За Владимир Морзоханов: Роден през 1963, София, художник, преводач и поет. От 1983 г. участва в общи художествени изложби.

Негови творби са част от колекциите съвременно българско изкуство на Националната галерия, на сбирките в Пловдив, Добрич, Търговище, Габрово. Колекционери от САЩ, Русия, Германия, Швейцария и Гърция също притежават картини на българина.

Въпреки това мястото на Морзоханов в българската култура е доста своеобразно и все още недостатъчно оценено.

Освен великолепен майстор на четката и молива той е съставител, преводач и илюстратор на луксозните двуезични томове с поезия – „Самосъзнаваща душа“ на Арсений Тарковски, „Небехранилище“ на Осип Манделщам - през 2014 г. книгата е отличена от Асоциацията на руските книгоиздатели, и „Недоказуемо, неотменимо“ на Дмитрий Кленовски. През 2014 г. идателсто „Ерго“ публукува и неговите собствени стихове в книгата „Дървото на достъпните за мен удоволствия“.

Икономика

Агроминистърът:Чумата е виновна за скъпото свинско

Агроминистърът:Чумата е виновна за скъпото свинско

Скок на световните цени на храни, най-голямо е при месото и растителните масла Повишената цена на свинското месо в магазините се обяснява ка...

Прочети още:

Loading...

Спорт

Борислав Кьосев също се гласи за поста на Данчо Лазаров

Борислав Кьосев също се гласи за поста на Данчо Лазаров

Обаждат ми се хора, за да ме молят да се кандидатирам за президент на федерацията, разкри волейболната легенда

Дългогодишният член на Управит...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие