Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Нед08122019

Брой 234, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76296 BGN ↓ 1 GBP = 2.31541 BGN ↑ 1 CHF = 1.78387 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Култура (2) Фрагментарността на живота, в скулптурите на Георги Маринов

Фрагментарността на живота, в скулптурите на Георги Маринов

Фрагментарността на живота, в скулптурите на Георги Маринов

Скулпторът открива изложба в галерия “Стубел“

На 18 ноември 2019 г. в столичната галерия “Стубел“ скулпторът Георги Маринов открива своята поредна самостоятелна изложба, която е озаглавил повече от лаконично - “Скулптура“. В експозицията Маринов представя три цикъла, върху които работи от години и засягат теми, обединени от мисълта за фрагментарността в нашия живот. “Работейки върху камъка, нямаше как да не бъда повлиян от налагащата се житейска фрагментарност на нашето съвремие - съвремие, фокусирано върху дефиниран участък от цялото; от общото, загатвайки за конструктивното, без да дава достатъчна яснота“, обяснява скулпторът. Първият цикъл, “Паднали ангели“, е замислен от него отдавна, но идеята до този момент се въплъщава само във формата на скици. Предстоящата изложба го подтиква да я извае в материал.

“Трудността за мен се състоеше не в позитивния завършек на библейската притча, а в непостоянството на човешкия характер“, казва авторът.

Серията “Войни“ Георги Маринов работи от почти 20 години. Като под войн той не разбира войника, боеца, физическата мощ, а война във всеки от нас. Онзи, който изразява преодоляването на препятствията в борбата със самия себе си. Експозицията включва 12 скулптури от камък и 12 рисунки, създадени от Георги Маринов през последната година.

Икономика

Агроминистърът:Чумата е виновна за скъпото свинско

Агроминистърът:Чумата е виновна за скъпото свинско

Скок на световните цени на храни, най-голямо е при месото и растителните масла Повишената цена на свинското месо в магазините се обяснява ка...

Прочети още:

Loading...

Спорт

Борислав Кьосев също се гласи за поста на Данчо Лазаров

Борислав Кьосев също се гласи за поста на Данчо Лазаров

Обаждат ми се хора, за да ме молят да се кандидатирам за президент на федерацията, разкри волейболната легенда

Дългогодишният член на Управит...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие