Брой 77, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.57958 BGN1 GBP = 2.24873 BGN1 CHF = 1.63312 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Гълъбинов и компания доближиха Кротоне до Серия “Б“

Гълъбинов и компания доближиха Кротоне до Серия “Б“

Тимът на Дженоа надделя над Кротоне с 1:0 на стадион “Луиджи Ферарис” в Генуа в среща от 32-рия кръг на италианската Серия “А”. Трите точки на “грифоните” донесе бразилецът Даниел Беса с гола си в 28-ата минута. Българският нападател Андрей Гълъбинов игра през цялата среща за Дженоа, а двата тима си размениха по една греда през второто полувреме.

В началните минути на двубоя домакините от Генуа имаха претенции за дузпи в различни ситуации. При една от тях в 12-ата минута Юри Медейрош падна в наказателното поле на гостите от Кротоне и първоначално реферът посочи бялата точка, а Андрей Гълъбинов се подготвяше да изпълни дузпа. Вратарят на Кротоне Алекс Кордас се разбесня, арбитърът реши да се консултира със системата ВАР и в крайна сметка отмени дузпата, като показа жълт картон за симулация на Медейрош.

След тази победа Гълъбинов и компания събраха 38 точки и се намират на 11-о място в класирането, докато Кротоне е на 18-а позиция с 27 точки.

Други резултати от кръга: Аталанта — Интер 0:0, Каляри — Удинезе 2:1 и Киево — Торино 0:0.