Брой 139, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.67983 BGN1 GBP = 2.21028 BGN1 CHF = 1.67108 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Гълъбинов и компания доближиха Кротоне до Серия “Б“

Гълъбинов и компания доближиха Кротоне до Серия “Б“

Тимът на Дженоа над­деля над Кротоне с 1:0 на стадион “Луи­джи Ферарис” в Генуа в среща от 32-рия кръг на италиан­с­ката Серия “А”. Трите точки на “грифоните” донесе бразилецът Даниел Беса с гола си в 28-ата минута. Бъл­гар­с­кият нападател Анд­рей Гълъбинов игра през цялата среща за Дженоа, а двата тима си раз­мениха по една греда през второто полув­реме.

В начал­ните минути на двубоя домакините от Генуа имаха претен­ции за дузпи в раз­лични ситуации. При една от тях в 12-ата минута Юри Медей­рош падна в наказател­ното поле на гос­тите от Кротоне и пър­воначално реферът посочи бялата точка, а Анд­рей Гълъбинов се под­гот­вяше да изпълни дузпа. Вратарят на Кротоне Алекс Кор­дас се раз­бесня, арбитърът реши да се кон­сул­тира със сис­темата ВАР и в крайна сметка отмени дуз­пата, като показа жълт кар­тон за симулация на Медей­рош.

След тази победа Гълъбинов и ком­пания съб­раха 38 точки и се намират на 11-о място в класирането, докато Кротоне е на 18-а позиция с 27 точки.

Други резул­тати от кръга: Аталанта — Интер 0:0, Каляри — Удинезе 2:1 и Киево — Торино 0:0.