Вестник Земя - първа страница

Вт11122018

Брой 238, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.72002 BGN1 GBP = 2.19547 BGN1 CHF = 1.73098 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Божидар Краев с важен гол за Мидтиланд в борбата за титлата

Божидар Краев с важен гол за Мидтиланд в борбата за титлата

Българският национал Божидар Краев се превръща в решаваща фигура за Мидтиланд в най-важната част от сезона. Бившият футболист на Левски отбеляза много важен гол при победата като гост на Нордселанд с 2:1 и по този начин остави тима си на върха в класирането на датската Суперлига, с равни точки с Брьондби.

След като преди няколко дни се разписа на два пъти и прати Мидтиланд на полуфинал за Купата на Дания, сега срещу Нордселанд Краев беше титуляр и напълно оправда доверието на старши треньора Йес Торуп. Отборът на българина поведе в 39-ата минута след точен удар на Якоб Поулсен, а в самото начало на втората част родният футболист вкара нов гол във вратата на Нордселанд. Не след дълго Виктор Нелсон намали за домакините, но в 70-ата минута беше изгонен за два жълти картона и остави своите с човек по-малко.

Победата беше задължителна за Мидтиланд, защото преди това Брьондби обърна драматично ФК Копенхаген в столичното дерби и също събра 69 точки, колкото има и отборът на Краев.

Действащият шампион ФК Копенхаген водеше с 1:0 и пропусна дузпа при този резултат, за да допусне пълен обрат, както и срещу Мидтиланд преди седмица. Изравнителният гол за Брьондби бе дело на Камил Вилчек, а в последната минута Хани Мухтар вкара за крaйното 2:1.

До края на сезона в Дания остават още 7 кръга.