Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон20082018

Брой 163, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.717 BGN1 GBP = 2.18346 BGN1 CHF = 1.72502 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Израснах в беднотия, но така калих характера си

Израснах в беднотия, но така калих характера си

Израснах в беднотия, но така калих характера си

Георги Василев на 72: Дано ЦСКА ме зарадва за празника ми

Леген­дар­ният треньор Георги Василев вчера навърши 72 години. Ето какво сподели един­с­т­веният специалист у нас, ставал шам­пион с три раз­лични отбора: Етър, Лев­ски и ЦСКА.

- Г-н Василев, чес­тит рож­ден ден! Желаем ви здраве и семеен уют! Как се чув­с­т­вате на 72 години?

- Добре. Бих казал – много добре. Духовно се чув­с­т­вам като на 27, като раз­мениш циф­рите (смее се).

- Къде ви завар­ваме в момента?

- В Несебър. От сеп­тем­ври до края на май съм във Велико Тър­ново, а през топ­лия период от годината – на морето. Децата са здрави, жена ми – също. А това е най-важното за мен. Важ­ното е, че рас­тат, хайде да не кажа в лукс, но в прек­расна среда. За раз­лика от моето дет­с­тво…

- А какво беше вашето дет­с­тво?

вото и се опит­вам да ги отделям от света на тех­нологиите, защото дет­с­т­вото им не бива да преминава само във вир­туал­ния свят, а и в реал­ния. Но, всъщ­ност, това е проб­лем на всички родители в момента.

- Пред­полагам, че следите бъл­гар­с­кия фут­бол…

- Раз­бира се. Следя го, както се казва, под лупа. Следя най-вече Етър, Лев­ски и ЦСКА. Рад­вам се много за прог­реса на „армей­ците” и се надявам довечера да ме зарад­ват на рож­дения ми ден. Мачът с Копен­хаген ще е истин­с­кият тест за „чер­вените” за новия сезон, защото досега те не са срещали сериозни съпер­ници нито в пър­вен­с­т­вото, нито в Европа. Ще бъде интересно и аз от все сърце им стис­кам палци, защото смея да твърдя, че ЦСКА върви по правия път. Що се отнася до Лев­ски – за жалост там свик­наха в пос­лед­ните години да не печелят нищо. С Делио Роси удариха на камък, но дано със Славиша Стоянович свет­лината се завърне на „Герена”. Хубавото е, че той е от Бал­кан­с­кия полуос­т­ров и по-бързо ще се адап­тира в бъл­гар­с­ката дейс­т­вител­ност. Защото нашият и неговият ман­талитет са сходни. Както се казва – Стоянович е почти от нашата черга. У нас запад­ноев­ропейс­ките треньори не могат да виреят. За раз­лика от тези на Бал­каните.

- А Етър?

- Етър има чудесен специалист в лицето на Балъков. Нем­ски въз­питаник, който залага на дис­цип­лина и так­тика. Но аз не си правя илюзии, че шам­пион­с­ките времена ще се завър­нат във Велико Тър­ново. Невъз­можно е. Ще бъда обаче истин­ски щас­т­лив, ако Етър пог­ледне по-напред в класирането. Това категорично не е неосъщес­т­вима цел.

От „Блиц спорт”

България

Икономика

Култура

Историята на мулан оживява на голям екран

Историята на мулан оживява на голям екран

Дисни показа за пръв път как ще изг­лежда “живата“ Мулан в игрален филм, чиито снимки запоз­наха в понедел­ник. Студиото прави римейк на популя…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Фермери: МЗХ и ДФЗ да звънят от един национален номер на стопаните

Фер­мери: МЗХ и ДФЗ да звънят от един национален номер на стопаните

Да има единен национален телефон, от който инс­титуциите да се свър­з­ват с земедел­с­ките производители,предлагат топани. Причината е стар­тиране…

Прочети още:

Loading...