Валута: 1 USD = 1.72441 BGN1 GBP = 2.2495 BGN1 CHF = 1.72441 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Кирил Десподов дебютира в италианската Серия “А“

Кирил Десподов дебютира в италианската Серия “А“

Българският национал игра срещу Милан на митичния стадион „Сан Сиро”

Кирил Десподов дебютира за Каляри. Футболист номер 1 на България за 2018 година влезе като резерва при гостуването на своя отбор на Милан в двубой от 23-тия кръг, записвайки първо участие в италианската Серия “А“. “Росонерите“ спечелиха срещата с класическото 3:0.

Българинът се появи в игра в 76-ата минута, когато избраниците на Дженаро Гатузо вече си бяха осигурили победата. Треньорът на Каляри Роландо Маран пусна доскорошната звезда на ЦСКА на мястото на Артур Йоница. Десподов със сигурност ще помни дебюта, тъй като първите си минути в италианското първенство записа не къде да е, а на митичния “Сан Сиро“. В 15-те минути на терена за българина не се откриха възможности пред вратата на Джанлуиджи Донарума.

Това беше втори мач на Десподов като играч на Каляри. В първия срещу Аталанта той остана неизползвана резерва. 22-годишният национал се превърна в седмия българин с двубои в Калчото. Началото е поставено от Николай Илиев преди 30,5 години, когато преминава от Левски в Болоня. В годините след това по терените на Серия „А“ са играли още Христо Стоичков, Валери Божинов, Ивайло Чочев, Александър Тонев и Андрей Гълъбинов.

Други българи са били част от състава на елитни италиански тимове, но въпреки че са попадали в групите за мачовете, не са записвали игрови минути. Сред тях са Радослав Кирилов (Киево), Антонио Вутов (Удинезе) и Петко Христов (Фиорентина).

Ювентус спечели с класическото 3:0 гостуването на Сасуоло от 23-тия кръг на Серия “А“. “Бианконерите“ начело със звездата Кристиано Роналдо не успяха да спечелят предишните си два мача — oтпадането от Купата на Италия след изненадващото 0:3 от Аталанта и шампионатното равенство 3:3 с Парма, но срещу Сасуоло се върнаха на победния път. Сами Кедира откри резултата за “бианконерите“ в 23-тата минута, Кристиано Роналдо удвои в 70-ата, а в 86-ата Емре Джан оформи класическия успех.

Така начело в класирането е Ювентус с 63 точки, пред Наполи – 52, Интер – 43, и Милан – 39 точки. Каляри е на 15-o място с 21 пункта.