Валута: 1 USD = 1.76726 BGN ↓ 1 GBP = 2.20412 BGN ↓ 1 CHF = 1.78289 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Цецо Соколов спечели Шампионската лига с Лубе

Цецо Соколов спечели Шампионската лига с Лубе

Успяхме срещу един от най-силните отбори в света, заяви българският волейболен национал

Нов голям успех постигна българският национал Цветан Соколов. Диагоналът спечели волейболната Шампионска лига, след като на финала неговият Лубе (Чивитанова) победи руския хегемон през последните години Зенит (Казан) и се окичи с трофея след 3:1 гейма. В отделните части резултатът беше 16:25, 25:15, 25:12, 25:19 в полза на тима от Италия, за който това беше втори триумф в най-престижната клубна надпревара във волейбола. Първият дойде през 2002 г., а миналият сезон двата тима си оспорваха пак отличието, но тогава руснаците излязоха победители.

Българският диагонал отново показа огромната си класа и беше най-резултатен в двубоя. Соколов заби 17 точки в полето на съперника, като четири от тях бяха след блокада, а две бяха асове. Негова беше и последната точка в мача, която на практика короняса отбора му.

След разменено надмощие в първите три гейма, в които руснаците се поздравиха с успеха в един от тях, а италианците - в следващите два, се стигна до развръзката в последната част. В нея Лубе (Чивитанова) дръпна с 23:12, но Ървин Нгапет беше в основата на серия от 7:0 в полза на Зенит, която донякъде запази интригата. Но след точки на Йоанди Леал, който беше вторият най-резултатен в мача със своите 15 точки, както и Цецо Соколов всичко приключи щастливо за италианския тим.

Само преди няколко дни Лубе спечели по драматичен начин и титлата на Италия. Зенит пък загуби и финала на първенството на Русия, губейки от Кемерово. Тимът от Казан беше спечелил последните четири издания на Шампионската лига, но сега беше детрониран от българския диагонал и съотборниците му. Това е втори сребърен медал за руснаците след 2011 г., когато пак преклониха глави пред италианци - тогава Тренто с Матей Казийски.

„Сбъдна ли се тази мечта? Абсолютно. Миналата година загубихме, така че сега беше изключително важно да постигнем успех над Зенит. Това е един от най-добрите отбори в света, така че победата срещу тях е нещо изключително. Атмосферата беше страхотна и се надявам, че ще си спомняме за този успех и следващата година”, заяви Цветан Соколов.