Вестник Земя - първа страница

Чет05122019

Брой 233, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76503 BGN ↓ 1 GBP = 2.31158 BGN ↑ 1 CHF = 1.78517 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Руснак блести за ЦСКА при първа победа в контролите

Руснак блести за ЦСКА при първа победа в контролите

Денис Давидов се отличи с асистенция и няколко ефектни отигравания

ЦСКА започна с класическа победа предсезонните си контроли, след като надигра с 3:0 втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица) на терена в Тетевен. И трите попадения за „червените” паднаха през втората част. Али Соу откри резултата в 56-ата минута, Жанио Бикел удвои (79), а в 85-ата минута Мартин Сандов си вкара автогол. Много добро впечатление с играта си направи едно от новите попълнения на „червените” Денис Давидов. Руснакът се появи след почивката, отличи се с брилянтна асистенция за попадението на Бикел и с още 3-4 добри отигравания.

Иначе наставникът на ЦСКА Добри Митов заложи в титулярния състав на три от новите попълнения в лицето на Петър Занев, Диего Фабрини и Тони Уот. Сред 11-те стартира и 18-годишният юноша Митко Митков.

След почивката „червените” излязоха с почти нов състав, който взе инициативата и попаденията бяха въпрос на време. По-настоятелната игра на ЦСКА даде резултат в 56-ата минута. Тогава футболистите на Добри Митов получиха пореден фаул пред наказателното поле на съперника. Последва центриране към Али Соу, който от два метра с глава вкара за 1:0. Постепенно ЦСКА наложи още по-сериозен натиск и положенията пред вратата на Локо зачестиха. Логичното се случи в 79-ата минута, когато „червените” вкараха втори гол. Едно от новите попълнения, Денис Давидов, преодоля играч на противника, направи две двойни подавания, след което намери отлично Бикел, за когото не бе проблем да вкара в празната врата за 2:0.

В 85-ата минута голмайсторът Бикел осъществи мощен пробив по дясното крило и центрира по земя, а Мартин Сандов в опита си да изчисти топката я заби атрактивно в собствената си врата за крайното 3:0.

Консултантът в щаба на ЦСКА Люпко Петрович обяви след контролата в Тетевен, че не е одобрил сърбина Стефан Дурич и той няма да пътува за лагера в Австрия. Петрович коментира и изненадващия трансфер на бившия футболист на ЦСКА Жоржиньо в Лудогорец. „Червените” искаха да го задържат, но в крайна сметка не се разбраха със Сент Етиен и нападателят отиде при разградчани.

“Тренирахме 8-9 дни, имахме по две тренировки на ден и работихме добре за тактика и физика. Видяхте, че играчите бяха доста изморени. В подготовката трябва да играят при максимални натоварвания. Първото полувреме съм доволен от Митко Митев. Изненада ме. Той е добър футболист и ще го вземем в Австрия. През първото полувреме не бяхме в ритъм и затова завършихме 0:0. Второто беше друго. Направихме смени. Соу прогнозирах, че ще вкара два гола, а той отбеляза само един. Това може да е като лека критика.”, каза Петрович.

Ето какво каза сърбинът за трансфера на бившия играч на „червените” Жоржиньо в Лудогорец: “Жоржиньо е добър, работлив футболист. Лудогорец си е направил сметката, направи добър трансфер. Млад играч.”