Брой 227, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76854 BGN ↑ 1 GBP = 2.28178 BGN ↓ 1 CHF = 1.78175 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) В Швеция възхитени от Гришо и когато губи

В Швеция възхитени от Гришо и когато губи

Григор Димитров предизвика истински фурор в Швеция заради участието си на турнира в Стокхолм. Въпреки че отпадна от Сам Куери, домакините поздравиха българина за интересния двубой. “Какъв забавен мач! Надяваме се да видим Григор Димитров отново догодина. Благодарим ти, Гришо! И поздравления за Сам Куери“, написаха в официалната страница на турнира „Стокхолм Open”.

Българинът има три финала в шведската столица, а през 2013 година вдигна титлата и оттогава е любимец на местната публика.

Най-добрият ни тенисист загуби със 7:6 (7), 3:6, 6:7 (3) от американеца Сам Куери в мач от втория кръг на турнира в Стокхолм. Шампионът от 2013 година Димитров, поставен под №2 в схемата, бе загубил само сет в трите си досегашни срещи с Куери, но този път 198-сантиметровият американец успя да пречупи родния №1, най-вече с бомбените си сервиси. Двубоят продължи 2 часа и 14 минути, а Куери заби 25 аса - с 16 повече от 28-годишния хасковлия, който почиваше по право в първия кръг и си тръгва от шведската столица без да е записал победа.