Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет14112019

Брой 221, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.77561 BGN ↑ 1 GBP = 2.27899 BGN ↓ 1 CHF = 1.78403 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Кубрат Пулев залага цялата си кариера в мача с Букър

Кубрат Пулев залага цялата си кариера в мача с Букър

Кубрат Пулев залага цялата си кариера в мача с Букър

Изтеглиха двубоят на Кобрата по-рано – в 5 часа българско време на 10 ноември

Българската звезда в професионалния бокс Кубрат Пулев излиза по първи петли в неделя в двубой срещу американеца Райдъл Букър. Срещата от галавечерта в зала “Чукчанси Парк“ във Фресно (Калифорния) ще стартира около 5 часа сутринта на 10 ноември. Двубоят на Кобрата е предпоследен от програмата, затова ще се проведе малко по-рано от първоначално очакваното.

Това ще е първи мач за българския боксьор в тежка категория след скандала около целувката с Джени Равало. Последният му двубой се състоя през март, когато победи румънеца Богдан Дину отново в Калифорния. Най-добрият български боксьор залага статута си на задължителен претендент за титлата на IBF и ще търси нокаут срещу Райдъл Букър, за да насочи вниманието си изцяло върху евентуален двубой срещу победителя от Анди Руис и Антъни Джошуа.

.Съперникът на Пулев е с баланс от 26 победи и 2 загуби, като точно половината от успехите му са с нокаут. Райдъл Букър започва кариерата си силно, но тя бива прекъсната за цели 12 години, след като влиза в затвора през 2005 г. След излизането си през 2017 г. подновява изявите си на ринга. За последно американецът участва в двубой през юни, когато печели с отказване.

„Залагам всичко в мача срещу Букър. Това е цялата ми кариера. Не съм се отпускал нито за миг. Не съм се лигавил, не съм бушувал, тренирал съм сериозно и отговорно и съм изцяло концентриран за предстоящия двубой. Нищо друго не ме интересува в момента. От три месеца се готвя за този мач“, каза преди дни Кобрата.

„На Кубрат Пулев буквално е на победа от мач за световната титла“, каза известният боксов треньор Михаил Таков. - Вече е абсолютно сигурно, че от IBF ще отстояват твърдо позицията си до 20 май 2020 година да има мач за титлата. В момента Кубрат е претендент №1 и по правилата той, ако спечели сега срещу Букър, трябва да излезе срещу победителя от предстоящия реванш между Анди Руиз-младши и Джошуа. Ако това не стане, поясът ще бъде овакантен и IBF ще насрочи мач за титлата между официалния претендент и един от боксьорите на трето и четвърто място в ранглистата на федерацията, защото втората позиция в момента е свободна.“

България

Икономика

Loading...

Култура

Свят