Вестник Земя - първа страница

Нед08122019

Брой 234, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76296 BGN ↓ 1 GBP = 2.31541 BGN ↑ 1 CHF = 1.78387 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Колега от „Китай днес” спечели бронзов медал на тенис турнир

Колега от „Китай днес” спечели бронзов медал на тенис турнир

Представители на 19 медии, както и членове на СБЖ премериха сили в 36-ото държавно индивидуално първенство по тенис за журналисти. Сред участниците бе и Любомир Михайлов, може би „най-старшият” все още постоянно работещ журналист у нас. Възпитаник на школата на БТА, неин кореспондент в Кайро и Ню Йорк, до неотдавна външнополитически редактор в „Стандарт”, сега Любо се труди основно за в. „Китай днес”. Любо Михайлов спечели бронзов медал в най-старшата група. Финалът в тази група бе повторение от спора за първото място на световното първенство по тенис за журналисти в Албена през 2014 г. – Тодор Попов (Max Sport) срещу Борислав Костурков (УС на СБЖ). В крайна сметка титлата извоюва Попов.

Големият победител в 36-ото ни първенство стана 43-годишният Николай Драгиев (тв „Евроспорт”). Той грабна купата поединично в „младежката” група (до 45 г.).

Драматична бе и борбата сред „наивниците на средна възраст” – 45-60 г. Там първото място си оспорваха Крум Савов и Асен Григоров, като спортният журналист успя да спечели златния медал.

Пример за жизненост и активност на всички даде вече 84-годишният Александър (Санко) Обрешков – кинорежисьор с филми, награждавани и в чужбина, член на СБЖ.

В групата No Age („Без възраст”) триумфира Йоана Андреева от сп. HiComm. Тя надигра на финала друга също няколкократна журналистическа шампионка - Десислава Кулелиева (в. „24 часа”).