Вестник Земя - първа страница

Вт28012020

Брой 271, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.774 BGN ↑ 1 GBP = 2.31849 BGN ↓ 1 CHF = 1.82976 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Тодор Неделев прати Ботев (Пд) на 1/4-финал за Купата на България

Тодор Неделев прати Ботев (Пд) на 1/4-финал за Купата на България

Втородивизионният ЦСКА 1948 хвърли бомба, след като елиминира Берое насред Стара Загора

Отборът на Ботев (Пд) се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България, след като отстрани Славия. „Канарчетата” надделяха над столичния си съперник с 2:1 под снега в Овча купел. И двата гола за победителите вкара Тодор Неделев, докато точен за домакините бе резервата Калоян Кръстев. Първото полувреме определено бе за гостите от Пловдив, които успяха да резлизират два безответни гола, съответно в 3-ата и 27-ата минути.

Възпитаниците на Златомир Загорчич отговориха подобаващо през втората част и успяха да намалят, но не и да доведат мача до продължения.

Втородивизионният ЦСКА 1948 поднесе голямата изненада в осминафиналите, отстранявайки елитния Берое след победа с 4:3 в Стара Загора. „Червените” поведоха чрез Васил Шопов още в шестата минута. Веднага след това Педро Еуженио изравни. Последваха два гола за ЦСКА 1948 на Денислав Александров. В добавеното време на първата част Ерол Алкан намали - 3:2 за гостите. В 60-ата минута Шопов се разписа за 4:2. Ибрахима Конте върна едно попадение за заралии, но въпреки разбъркванията до края домакините така и не успяха да изравнят.

Наставникът на Берое Димитър Димитров - Херо беше крайно разочарован от изненадващото отпадане от Купата на България. “Причината за загубата? Основно в нашите грешки. Безобразно и обидно поведение в защита. Не мога да си го обясня. Имаше и нюанси в съдийството, тъй като според мен имаше чиста дузпа за нас срещу Тоуба. Все пак ние сме виновни, смешно при 4 гола допуснати гола на наш терен срещу отбор от Втора лига да се оправдаваме със съдията. През зимата ще реагирам. Няма никакво подценяване. Става въпрос за ниво и класа на отделни играчи, които нямат необходимите качества за Берое. Мартин Камбуров беше изморен. Той е на 40 години и е трудно да възстанови за два дни. Лично той ме помоли да не почне, но е на разположение да влезе, ако се наложи, както и стана. Чужденците, които са тук, са перманентно контузени. Нямам представа какво им е. Наложи се Виктор Генев да влиза нападател в края на мача. Той е централен защитник, а го пуснахме да играе център нападател”, коментира Херо.

Шампионът Лудогорец спечели с класическото 3:0 гостуването си на Септември (София) и очаквано се класира на 1/4-финалите за Купата на България. Точни за успеха в София бяха Козмин Моци, Якуб Швиерчок и Мавис Чибота.