Вестник Земя - първа страница

Съб25012020

Брой 269, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76392 BGN ↑ 1 GBP = 2.3161 BGN ↑ 1 CHF = 1.81819 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) ЦСКА се класира за ј -финалите след 1:0 в Кърджали

ЦСКА се класира за ј -финалите след 1:0 в Кърджали

Али Соу с гол и червен картон, домакините от Арда удариха греда

ЦСКА e на 1/4-финалите за Купата на България след успех с 1:0 над Арда. Мачът в Кърджали беше оспорван и не мина без драми и скандали. В герой за “червените“ се превърна Али Соу, който отбеляза във втората минута след нескопосани действия на защитата на Арда.

Първият сериозен екшън в двубоя се заформи в 66-ата минута, когато Соу удари Илиас Хасани без топка и последваха червени картони и на двамата. Нападателят на ЦСКА получи директен такъв, а играчът на Арда напусна преждевременно терена за втори жълт картон, заради грубото влизане в кратата на Али Соу. В този момент треньорът на домакините Стамен Белчев излезе от кожата си, беснеейки край тъчлинията. Бившият наставник на ЦСКА се нахвърли на четвъртия съдия, като дори го изблъска, изразявайки недоволство от решението на главния рефер Ивайло Стоянов да изгони Хасани.

За двубоя с Арда треньорът на “червените“ Милош Крушчич направи две промени в титулярния състав в сравнение нулевото равенство с Лудогорец. На пейката този път останаха Рубен Пинто и Вив Соломон-Отабор, а от първата минута започнаха Кристиян Малинов и Жеферсон. В атака бяха Али Соу, Евандро и Тиаго Родригес.

Наставникът на Арда Стамен Белчев пък не можеше да разчита на контузения голмайстор Радослав Василев. Aтаката поведе Спас Делев, подпомаган от Александър Георгиев и Иван Коконов.

„Важна е победата, а не играта. Поне в случая. Все пак имахме сериозен съперник, който ни посрещна на своя стадион и пред своя публика. Успехът е добър, особено когато е постигнат без да си допуснал гол във вратата си. Не знам дали сме извадили късмет, по-скоро смятам, че в защита, като изключим последната ситуация, се справихме на ниво. Мисля, че в неделя, когато играем отново в Арда, ще имаме повече пространства и се надявам да се представим по-добре. А и мачът няма да е в Кърджали, а в Пловдив”, каза треньорът на ЦСКА Милош Крушчич след осминафиналния двубой.

В неделя Арда и “червените“ отново се срещат, но за първенството - от 14,15 часа на стадиона в парк “Лаута“ в Пловдив.