Валута: 1 USD = 1.81263 BGN ↑ 1 GBP = 2.33281 BGN ↓ 1 CHF = 1.84234 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Индиана Василев влезе в историята на Висшата лига

Индиана Василев влезе в историята на Висшата лига

Манчестър Юнайтед кръгла нула на „Олд Трафорд”

Футболистът с български корени Индиана Василев стана вторият най-млад американец, който играе във Висшата лига на Англия. В събота 18-годишният полузащитник влезе като резерва за Астън Вила при равенството 1:1 с Брайтън от 23-тия кръг на английското първенство. Така на 18 години, 11 месеца и 2 дни той стана вторият най-млад американец, играещ във Висшата лига, след Джонатан Спектър, който беше на 18 години, 5 месеца и 27 дни, когато изигра първия си мач за Манчестър Юнайтед срещу Блекбърн на 28 август 2004 година.

Индиана Василев е роден в САЩ и има мачове за юношеските гарнитури на Щатите. Той е син на бившия футболист на Сливен Денчо Василев и внук на легендата на “войводите“ Иван Василев. Халфът направи своя дебют за представителния тим на Астън Вила на 4 януари срещу Фулъм в мач за Купата на Футболната асоциация. Василев премина в Астън Вила през 2018 година, а във вторник отново се появи в игра - при победата за първенство с 2:1 срещу Уотфорд.

В същото време Манчестър Юнайтед загуби на своя стадион с 0:2 от Бърнли в мач от 24-тия кръг на Висшата лига. “Червените дяволи“ не показаха почти нищо, а гостите си тръгнаха с трите точки благодарение на головете на Крис Ууд и Джей Родригес.

В първата половина на полувремето двата тима действаха по-предпазливо, като домакините задържаха повече топката, но не успяваха да създадат положения. В 24-тата минута защитата на Юнайтед не действа особено добре при едно центриране от фаул в пеналта и позволи на Ууд да стреля с глава отблизо, но покрай вратата. Марсиал пропусна страхотна възможност при 0:0, след като получи извеждащ пас, но не обработи добре топката. Бърнли пък издебна своя шанс и в 39-ата минута откри резултата. Бен Мий свали с глава към Крис Ууд, който от движение прати топката във вратата за 0:1.

В 56-ата минута гостите удвоиха преднината си. Ууд и Родригес размениха подавания на ъгъла на наказателното поле, след което англичанинът изстреля истински снаряд и заби кълбото в сглобката на вратата за 0:2.

Домакините опитаха натиск, но Грийнууд и Марсиал не бяха точни. В добавеното време на срещата Люк Шоу вкара с глава топката във вратата на Бърнли, но попадението бе отменено заради нарушение в атака, а с това се изпариха и шансовете на Юнайтед за нещо повече.

Победителите от Бърнли събраха 30 точки и са на 13-о място в класирането. Отборът на Оле Гунар Солскяер е с 34 и е на петата позиция.

Други резултати: Тотнъм - Норич 2:1 и Лестър - Уест Хям 4:1.