Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Брой 276, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало България (2) Нинова към служебното правителство: Вижте световната практика, отворете Държавния резерв

Нинова към служебното правителство: Вижте световната практика, отворете Държавния резерв

Нинова към служебното правителство: Вижте световната практика, отворете Държавния резерв

Хората и икономиката имат нужда от помощ сега, написа във Фейс­бук лидерът на БСП Кор­нелия Нинова. Още в момента, в който цените тръг­наха рязко нагоре преди два месеца, пред­ложих да се освободят стоки от Дър­жав­ния резерв, за да се пов­лияе на пазара. Никой не чу. Това е утвър­дена световна прак­тика при кризи. Нап­равиха го Япония и САЩ, припомни тя. Сигурна съм, че ще го нап­равят и други страни. Не е късно и за нас. Отново апелирам към служеб­ното правител­с­тво — освободете стоки от резерва. Ще пос­тиг­нем два ефекта еднов­ременно — по-голямото пред­лагане на стоки ще пов­лияе на цените надолу, както и зареж­дането на резерва с нови стоки, предимно бъл­гар­ски, ще помогне на нашите родни произ­водители, пред­лага Нинова.

България

Президентът: Ще отстоявам суверенитета, закона, сигурността и справедливостта

Президентът: Ще отстоявам суверенитета, закона, сигурността и справедливостта

Държавният глава Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова встъпиха в длъжност за своя втори мандат

Румен Радев и Илияна Йотова встъпиха в …

Прочети още:

Loading...

Икономика

Култура

Сценаристката на “Петя на моята Петя“ Нели Димитрова: Това е най-личният ми сценарии, той е кауза

Сценаристката на “Петя на моята Петя“ Нели Димитрова: Това е най-личният ми сценарии, той е кауза

„Елица, сес­т­рата на Петя Дубарова, ни се довери. Прос­леди всеки един от етапите, но никога не се е месила в сюжета”, раз­к­рива една от авторк…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Свят

Новозеландската премиерка Джасинда Ардърн отложи сватбата си

Новозеландската премиерка Джасинда Ардърн отложи сватбата си

Премиер­ката на Нова Зелан­дия Джасинда Ардърн отмени сват­бата си поради засилените ограничения, наложени от ней­ното правител­с­тво заради разпр…

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Loading...