Брой 154, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.65286 BGN1 GBP = 2.16418 BGN1 CHF = 1.81364 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Хандбалистките ни четвърти във Варна

Хандбалистките ни четвърти във Варна

Бъл­гария загуби от Украйна 22:33 (11:16) в мача за брон­зовите медали в дивизия 2 на европейс­кото пър­вен­с­тво по хан­д­бал за девойки до 19 години във Варна. Така момичетата на Веселина Златева останаха чет­върти в край­ното класиране.

Двубоят започна с леко предим­с­тво на украин­ките, но след добра серия от 7:2 гола в средата на пър­вата част те дръп­наха с 15:8 малко преди почив­ката и до края кон­т­ролираха срещата. Гос­тен­ките окон­чателно пред­решиха мача десетина минути преди края, когато поведоха с 28:20, а в края аван­сът им дори стана двуциф­рен.

Добър мач за бъл­гар­ките нап­рави Мад­лен Тодорова с 6 попадения, а 5 пъти се раз­писа Маринела Панайотова. За победител­ките Анна Диабло се отличи с 14 гола.

Сър­бия спечели тит­лата във Варна, след като на финала сръб­кините победиха с 22:20 (12:10) със­тава на Полша.