Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет04122020

Брой 234, Година XXXI

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Кубрат Пулев залага цялата си кариера в мача с Букър

Кубрат Пулев залага цялата си кариера в мача с Букър

Кубрат Пулев залага цялата си кариера в мача с Букър

Изтеглиха двубоят на Кобрата по-рано – в 5 часа българско време на 10 ноември

Бъл­гар­с­ката звезда в професионал­ния бокс Куб­рат Пулев излиза по първи петли в неделя в двубой срещу американеца Рай­дъл Букър. Срещата от галавечерта в зала “Чук­чанси Парк“ във Фресно (Калифор­ния) ще стар­тира около 5 часа сут­ринта на 10 ноем­ври. Двубоят на Коб­рата е пред­пос­леден от прог­рамата, затова ще се проведе малко по-рано от пър­воначално очак­ваното.

Това ще е първи мач за бъл­гар­с­кия бок­сьор в тежка категория след скан­дала около целув­ката с Джени Равало. Пос­лед­ният му двубой се със­тоя през март, когато победи румънеца Бог­дан Дину отново в Калифор­ния. Най-добрият бъл­гар­ски бок­сьор залага статута си на задъл­жителен претен­дент за тит­лата на IBF и ще търси нокаут срещу Рай­дъл Букър, за да насочи вниманието си изцяло върху евен­туален двубой срещу победителя от Анди Руис и Антъни Джошуа.

.Съпер­никът на Пулев е с баланс от 26 победи и 2 загуби, като точно половината от успехите му са с нокаут. Рай­дъл Букър започва кариерата си силно, но тя бива прекъс­ната за цели 12 години, след като влиза в зат­вора през 2005 г. След излизането си през 2017 г. под­новява изявите си на ринга. За пос­ледно американецът учас­тва в двубой през юни, когато печели с отказ­ване.

Залагам всичко в мача срещу Букър. Това е цялата ми кариера. Не съм се отпус­кал нито за миг. Не съм се лигавил, не съм бушувал, тренирал съм сериозно и отговорно и съм изцяло кон­цен­т­риран за пред­с­тоящия двубой. Нищо друго не ме интересува в момента. От три месеца се готвя за този мач“, каза преди дни Коб­рата.

На Куб­рат Пулев бук­вално е на победа от мач за светов­ната титла“, каза извес­т­ният бок­сов треньор Михаил Таков. — Вече е абсолютно сигурно, че от IBF ще отс­тояват твърдо позицията си до 20 май 2020 година да има мач за тит­лата. В момента Куб­рат е претен­дент №1 и по правилата той, ако спечели сега срещу Букър, трябва да излезе срещу победителя от пред­с­тоящия реванш между Анди Руиз-младши и Джошуа. Ако това не стане, поясът ще бъде овакан­тен и IBF ще нас­рочи мач за тит­лата между официал­ния претен­дент и един от бок­сьорите на трето и чет­върто място в ран­г­лис­тата на федерацията, защото втората позиция в момента е свободна.“

България

Икономика

Българите ще отделят 25% от месечните си доходи за празнични разходи

Българите ще отделят 25% от месечните си доходи за празнични разходи

Бъл­гарите планират да отделят 25 процента от месеч­ните си доходи или средно по 269 евро на домакин­с­тво за праз­нични раз­ходи по Коледа — това…

Прочети още:

Loading...

Култура

Фестивалът „Златен ритон“ще премине онлайн

25-ото издание на фес­тивала за бъл­гар­ско докумен­тално и анимационно кино „Златен ритон“ ще пред­с­тави онлайн и без­п­латно най-новите филми от …

Прочети още:

Loading...

Свят

В Москва започват да записват за ваксиниране срещу вируса

В Москва започват да записват за ваксиниране срещу вируса

Препаратите срещу КОВИД-19 имат феноменални перспективи

От днес на сайта на мос­ков­с­кия кмет и на столич­ната управа започва запис­ване за вакси…

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Loading...