Брой 179, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.6579 BGN1 GBP = 2.13682 BGN1 CHF = 1.82073 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Българин изпусна по драматичен начин титлата в Румъния

Българин изпусна по драматичен начин титлата в Румъния

Бъл­гар­с­кият халф Антони Иванов и неговият Универ­ситатия (Крайова) бяха на крачка от спечел­ване на тит­лата в румън­с­кото пър­вен­с­тво, но пропус­наха невероятен шанс в дирек­тна битка срещу Клуж. Домакините изос­таваха само на точка от прекия си съпер­ник и се нуж­даеха от победа. Всичко започна добре за Универ­ситатия , след като поведе в 10-ата минута чрез Нис­тор. Клуж обаче нап­рави голям обрат, спечели с 3:1 и ликува за трети пореден път като шам­пион на Румъния. Третият гол падна след спорна дузпа, защото фаулираният фут­болист беше в засада.

Антони Иванов влезе като резерва в 75-ата минута. Той замина за Румъния от Сеп­тем­ври през 2018 година, когато се присъедини към Газ Метан. Този сезон бе част от Универ­ситатия, за който изигра 26 мача и отбеляза 1 гол.