Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон03082020

Брой 145, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.66553 BGN ↓ 1 GBP = 2.16669 BGN ↑ 1 CHF = 1.82039 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Ричард Мур оглавява британското външно разузнаване МИ-6

Ричард Мур оглавява британското външно разузнаване МИ-6

Ричард Мур оглавява британското външно разузнаване МИ-6

Великобритания назначи 57-годишния дипломат от кариерата и служител на разузнаването Ричард Мур за ръководител на Секретната разузнавателна служба - службата за външно разузнаване, известна като МИ-6, преде Ройтерс.

Мур постъпва в МИ-6 през 1987 г., само четири години преди рухването на СССР през 1991 г.

Добре подготвен таен агент, дълбоко уважаван в разузнавателната общност на Обединеното кралство, Мур е заемал различни постове в дипломацията и сигурността, преди да бъде назначен на най-високия пост в МИ-6, който ще поеме през есента от Алекс Йънгър.

Мур се връща в Секретната разузнавателна служба (Secret Intelligence Service, SIS) с огромен опит и ще ръководи работата на група от мъже и жени, чиито неуморни усилия рядко стават публични, но са от решаващо значение за сигурността и благоденствието на Обединеното кралство, каза външният министър Доминик Рааб.

България

Петър Витанов: Мерките на властта са предизборни, а не антикризисни

Петър Витанов: Мерките на властта са предизборни, а не антикризисни

Българските пенсионери заслужават много повече от еднократни подаяния, заяви евродепутатът от БСП

„Новите мерки са опаковани като средства за...

Прочети още:

Loading...

Икономика

Loading...

Култура

160 антични предмета подреждат в Созопол

160 антични предмета подреждат в Созопол

Много антични предмети показват от 30 юли в Созопол. Акцент в експозицията е най-богатата колекция от предримска керамична пластика. Тя се п...

Прочети още:

Loading...

Спорт

Земеделие